Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 09:00 – 21:00
Forum Gdańsk
Dziś OTWARTE 09:00 – 21:00
04
maja
wtorek
09:00

Bezpieczne zakupy w Forum Gdańsk

Bezpieczne zakupy w Forum Gdańsk!

Mamy dla Was dobre wiadomości! We wtorek, 4 maja FORUM Gdańsk zostało ponownie otwarte! W ramach aktualnie obowiązujących wytycznych i zasad funkcjonowania centrów handlowych, w FORUM Gdańsk zrobicie bezpieczne zakupy w sklepach i lokalach usługowo-handlowych. Zapraszamy też do naszych restauracji w Forum Smaku, które serwują dania na wynos. Bezpieczeństwo zakupów gwarantuje Wam certyfikat SafeGuard, dodatkowo potwierdzający utrzymanie wymogów prawnych i sanitarnych związanych z COVID-19.
https://forumgdansk.pl/pl/event/forum-gdansk-z-certyfikatem-bezpieczenstwa-safeguard

SZCZEGÓŁY FUNKCJONOWANIA FORUM GDAŃSK

Szanowni Klienci, w związku z wprowadzeniem przez Ministra Zdrowia rozporządzenia o stanie epidemii z dnia 20 marca 2020 oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 kwitnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii zostają wprowadzone ograniczenia na terenie Forum Gdańsk.

Wprowadzony zostaje zakaz prowadzenia działalności stacjonarnej restauracji, ale lokale FORUM Smaku realizują sprzedaż na wynos oraz w dostawie. Możliwa pozostaje działalność salonów odzieżowych, obuwniczych oraz sklepy z elektroniką, sprzętem sportowym, stoiska handlowe w formie tzw. wysp i stacjonarne biura podróży, które realizują usługi zgodne z reżimem sanitarnym. Czasowo zamknięte pozostaje kino (szczegółowe informacje na stronie kina Helios), siłowania CityFit (szczegółowe informacje na stronie klubu fitness) oraz plac zabaw dla dzieci.

Utrzymane zostają ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 10 m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 15 m2.

UWAGA! Przepisu nie stosuje się w przypadku, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Forum Gdańsk będzie czynne w godzinach 9:00-21:00 z zachowaniem pełnych wymogów bezpieczeństwa, ale ze względów organizacyjnych niektóre sklepy i punkty usługowe mogą mieć indywidualne godziny otwarcia.

O ewentualnych zmianach w funkcjonowaniu będziemy informować na bieżąco na naszym profilu Facebook:
https://www.facebook.com/forumgdansk/

Pamiętajcie o aktualnie obowiązujących zasadach funkcjonowania, które gwarantują bezpieczeństwo zakupów wszystkim przebywającym w Forum Gdańsk.

ODLEGŁOŚĆ POMIĘDZY OSOBAMI
W trakcie zakupów i przemieszczania się obowiązuję konieczność utrzymania co najmniej 1,5 m odległości między klientami – dla ułatwienia komunikacji oznakowane zostały ciągi komunikacyjne oraz przestrzenie użytkowe. Wyłączeni z tego obowiązku są rodzice i opiekunowie z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) oraz osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz ich opiekunowie.

OGRANICZENIE DOTYCZĄCE LICZBY KLIENTÓW W SKLEPIE
Obowiązują ograniczenia związane z liczbą osób przebywających w placówkach handlowych i usługowych. W sklepach o powierzchni nie większej niż 100 m² obowiązuje limit 1 osoba na 10 m2. W sklepach o powierzchni większej niż 100 m² obowiązuję limit 1 osoba na 15 m2.

PRZEBYWANIE W STREFIE RESTAURACYJNEJ FORUM SMAKU
Obowiązuje zakaz działalności stacjonarnej restauracji. Możliwa realizacja usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos oraz w dowozie.

ZASŁANIANIE UST I NOSA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
Niezmiennie obowiązuje nakaz noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłanianie ust i nosa. Zapis ten obowiązuje do odwołania. Maseczki na terenie Forum Gdańsk są możliwe do kupienia m.in. w drogerii Super-Pharm.

ZAKŁADANIE RĘKAWICZEK JEDNORAZOWYCH LUB DEZYNFEKCJA DŁONI
W trakcie zakupów konieczne jest zakładanie rękawiczek jednorazowych lub dezynfekcja dłoni. Nakaz ten dotyczy zakupów w sklepach oraz punktach usługowych i handlowych w formie tzw. wysp zlokalizowanych na pasażu centrum. Na terenie FORUM Gdańsk znajdują się ogólnodostępne dezynfektory – karta charakterystyki płynu do dezynfekcji.

ZACHOWANIE NA PARKINGU
Na parkingu wskazane jest parkowanie na co drugim miejscu parkingowym, a jeżeli to nie jest możliwe to zachowanie dystansu od innych klientów
w trakcie wysiadania lub wsiadania do auta.

ZACHOWANIE SZCZEGÓLNYCH WARUNKÓW OSTROŻNOŚCI
Forum Gdańsk podjęło wszelkie działania i wdrożyło zalecane procedury, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom i pracownikom przebywającym na terenie centrum – uwzględniając m.in. organizację ciągów komunikacyjnych, dostęp do środków czystości oraz odpowiednie oznaczenia i wytyczne w przestrzeni użytkowej. Zwracamy się zatem do Państwa o zachowanie szczególnych warunków ostrożności, dostosowanie się do wytycznych i oznaczeń oraz możliwe częste mycie i dezynfekowania rąk.

ROBIĄC ZAKUPY ZADBAJ O SIEBIE I INNYCH!